Mudelite tootmiseks ettevalmistus protsess disainer Daniel Palillo sügis/talv 2014 kollektsiooni näitel

Tauts, Kätlin (2014) Mudelite tootmiseks ettevalmistus protsess disainer Daniel Palillo sügis/talv 2014 kollektsiooni näitel. [thesis] [en] Design Preparation for The Manifacturing by Example of Daniel Palillo’s Autumn/Winter 2014 Collection.

[thumbnail of LÕPUTÖÖ, Kätlin Tauts.pdf] PDF - Published Version
Restricted to Registered users only

Download (6MB)
[thumbnail of lihtlitsents] PDF (lihtlitsents) - Other
Restricted to Registered users only

Download (462kB)

Abstract

Lõputöö praktilise osana valmis disaineri sügis/talv 2014 kollektsioonist 5 mudelit – naiste pluus, seelik ja retuusid ning meeste pluus ja püksid. Kirjalik töö on toodete toetavaks osaks, kus kirjeldatud ettevalmistuse protsessi käiku. Diplomitöö on ülesehitatud etapiviisiliselt vastavalt toodangu ettevalmistamiseks vajalike osadena. Selgitavate protsesside juurde on lisatud illustreerivad joonised ja tabelid, et tekiks parem ettekujutus töö käigust. Konstrueerimisel on kasutatud Saksa ja Briti standardeid. Naiste toodete puhul M. Müller & Sohn konstrueerimise metoodikat ning meeste mudelid on loodud Briti konstrueerimis süsteemi järgi. Kõigi 5 toote puhul on baassuuruseks M. Tehniliste jooniste järgi on hakatud põhjadele tegema moekohaseid lõikeid, mille juures on oluline paika saada õiged proportsioonid, et mudelid valmiksid võimalikult sarnased disaineri loodud joonistele. Konstrueerimisega samaaegselt on mõeldud läbi mudelitele vastav tehnoloogilise töötlemise järjestus ja sõlmede töötlus, lisatakse õmblusvarud. Valminud lekaalidele on teostatud konroll, et kõik vastasmärgid ja kumerad jooned kattuksid omavahel. Vastavalt mudelitele, koostatakse lekaalide loetelu, kust saab ülevaate detailide koguarvust ühele tootele. Loetelu tabelis on välja toodud ka lekaalide nimed ja märgitused, mis on tehtud kanga värvide alusel. Näidised õmmeldakse valmis baaslekaalide järgi. Toodanguks koostatakse baaslekaalide järgi arvutuslikult paljundamise teel väiksematele ja suurtematele suurustele vastavad lekaalid. Mudelite suuruste skaala on XS – L, meeste pluusile lisandub ka suurus OS (one size), mis on ümbermõõdult eelnevast suurusest 24 cm võrra laiem. Suurus OS’i saavad kanda kogukamad inimesed ning meeste S sobib kandmiseks ka naistele ja noorukitele, kes ei taha nii lohvakaid riideid. Iga mudeli kohta on ka tootekaart, kus on kirjas vajalikud andmed ning tähtsamad tehnoloogilised töötlused koos õmblusvarudega. Juurde on lisatud ka värvilised tehnoloogilised joonised. Majanduse peatüki all on välja toodud toodete juures kasutatavad abimaterjalid ning nende maksumus, mis lisandub toote tellimuse summale. Välja on arvutatud ka toote omahinnad koos ettevõtte poolt soovitud juurdehindluse protsendiga. Töö eesmärgina on suudetud luua disaineri soovide põhjal vastavad moekohased mudelid erinevate läbilõigete ja näokujutistega. Etteantud suuruste põhjal on hakkama saadud paljunduste loomisega ka erinevatele figuursetele ja ümaratele lõigetele. Kuna mudelite lõikelised lahendused on laiad ja lohvakad, on kangakulu kokkuvõttes üpriski suur, seda muuta ei saa, kuid ettevõtte võiks mõelda jääkide taaskasutamisele. Näidismudelite põhjal võib öelda, et töö eesmärk on täidetud ning valmistooted näevad visuaalselt huvitavad välja.

Abstract [en]

It is important to define development of fashion indusrty, it shows how fashion became the part of pop culture. At the beginning of the 19th century fashion was the symbol of elite status. They were defined by the colours and fabrics which showed their position. In the 20th century the impact of fashion started to grow. It got influence from art, music, movies and politics. Street fashion started to grow, hip hop clothes, sportswear and all the others oversized and slipshod clothes were popular. Hip hop fashion, with its origins in street fashion, has now translated itself into a multi-billion dollar industry. Japanese street culture and fashion is largely influenced by the streetwear which came from United states [13]. Japanese fashion is dictated by the young people who make streets look very creative and bold. Fashion designer Daniel Palillo has discovered the right market for his clothes. His clothes with enormous proportions which meet three-dimensional structures and morbid graphics are becoming more popular among Asian youngsters. Some sort of sub-culture has been born there around his clothes. Current thesis gives overview of preparation for the manufacturing of designers clothes. On the basis of technical drawings patterns are made for the basic size M. There is womens blouse, skirt and leggings and mens trousers and shirt. Designs have a lot of cutouts and patchwork on them, so it is important that before pattern making there are right proportions for different kind of motives. In the process of making fitting patterns, there has been verified the lenghts of edges, notches and marks on the pattern. Pattern control has been made with software Lectra Modaris. This paperwork includes also product maps which have most important information about the product on it – basic size, colours for the product, fabri types and main technology. Economical part includes order numbers and costs for the products. There is also a table which shows auxiliary material amount per product, how much does it cost and what is the final price of products. After the calculations, there are also products sales prices profit procentage

Item Type: thesis
Advisor: Margit Kuusk
Subjects: Clothing and Textiles > Design > Patternmaking
Divisions: Institute of Clothing and Textiles > Technical Design of Apparel
Depositing User: Kätlin Tauts
Date Deposited: 11 Jun 2014 11:52
Last Modified: 03 Sep 2019 13:21
URI: https://eprints.tktk.ee/id/eprint/852

Actions (login required)

View Item View Item