Kaubaterminali efektiivsuse tõstmine DHL Estonia AS näitel

Rebane, Rein (2014) Kaubaterminali efektiivsuse tõstmine DHL Estonia AS näitel. [thesis] [en] Improving the Efficiency of LTL Terminal on the Example of DHL Estonia AS.

[thumbnail of Lõputöö Rein Rebane.pdf] PDF - Published Version
Restricted to Registered users only

Download (1MB)

Abstract

Arvestades võimalusega, et DHL võib seista lähiajal silmitsi suure probleemiga, kus kaubamahud ületavad prognoositud mahtusid, millega tänasel opereeritaval pinnal pole arvestatud, on see ettevõttele tõsine väljakutse. Tavapärane lahendus, et kui on rohkem tööd, palkame rohkem töötajaid ei pruugi selles olukorras toimida. Väljakujunenud klientuur on harjunud sellise töörütmiga ning selle muutmine ajas ei pruugi soovitud tulemust tuua. Ennekõike tuleb siiski arvestada klientide soovidega ning võimalused näiteks teha öösel korje või jaotusvedusid ei tuleks kõne alla. Mingit kindlat efekti annab kindlasti ka tööaja muutmine varasemaks ja hilisemaks, see tähendab vahetuste ümber paigutamisega, kuid seda tuleks eraldi analüüsida, mis efekti see annaks. See eeldaks ka töö olemasolu varajastel ja hilistel tundidel ning see sõltub juba nii terminalide vahelistest liinidest kui ka teiste terminalide töökorraldustest. Väga suurt ajavõitu annab osa töö automatiseerimine, mida hetkel tehakse terminalis käsitsi. Näiteks aluste mõõtmine ja tulemuste manuaalne sisestamine süsteemi. Selleks on tänapäeval olemas lahendused, mis võimaldavad seda teha automaatselt. Klientide teavitamise ning võimaluse pakkumisega oma saadetis ise ribakoodiga varustada muudab terminali protsessid automaatseks ning terminali töö paberivabaks. Lisaks klienditeeninduse ning dokumentide vormistamise töö suunamine selleks ette nähtud töötaja kätte saavutatakse see, et terminali töötaja saab keskenduda vaid terminali sisese töö peale ning see kiirendaks terminali protsesse olulisel määral. Kindel siht tulevikus peab olema elektrooniliste andmevahetussüsteemide loomine, et muuta info vahetus kiireks ja automaatseks. Kõikvõimalik koostöö erinevate osapoolte ja organisatsioonidega selles vallas on tuleviku eesmärke silmas pidades hädavajalik. Ettevõtted, kes ei suuda selle arenguga kaasa minna, jäävad lootusetult maha oma teenuste arendamises ning langevad tulevikus konkurentsist tugevalt tahapoole. Tulevikus on kõik täna veel paberkandjal olev informatsioon elektrooniline ning ettevõte kes soovib oma klientidele pakkuda kvaliteetset teenust ning teenuste arengut, peab selle kasutusele võtma esimeste seas. Töös tehtavad parendusettepanekud võimaldavad olulisel määral tõsta terminali läbilaskevõimet, mis oli ka selle töö eesmärk. Kõik ettepanekud ei pruugi olla rahaliselt otstarbekad kuid selle välja selgitamine selle töö eesmärkide hulka ei kuulunud. Lahendused on reaalsed ja teostatavad ning loovad kindla efektiivsuse kasvu. Samuti on need rakendatavad ka tulevikus uue pinna planeerimisel ning operatsioonide loomisel.

Abstract [en]

This thesis is written about “Improving the efficiency of LTL terminal by the example of DHL Estonia AS“. In the near future the company’s Estonian branch may face a serious problem when the increasing goods flow through the LTL terminal in Tallinn becomes so high that the current terminal grounds are not sufficient for it. Terminal that is located on the Betooni street in Tallinn was built on 2008. It was much larger and better equipped than the previous terminal grounds. It was sufficient enough for the goods flow at the time and had some buffer for growth. Today the company is facing the real problem- freight flow through the terminal if nearing the current capacity and the bounding rental contract for the current terminal is still for 5 year term. It means that they cannot change the location for the terminal, operating in more than one building decreases the efficiency and the current building cannot be expanded due to the fact that the current grounds are fully built with no room to expand. Solution to the problem can only come from within the current operating area utilization and efficient operating. This thesis concentrates on the analysis of current situation and finding the ways to improve the efficiency of the layout, equipment and day to day operations within the current facilities. In the thesis analyzes the use of labor hours, ways to improve the layout, use of loading doors and information technology and improving the labor activities in day to day operations. In the conclusion this thesis suggests real ways to improve the efficiency and allow more goods to pass through the terminal. Suggestions in this thesis would make the information flow more efficient by making information currently entered by workers to the system automatically readable by digital equipment and therefore make the entire operations in the terminal paper free. It will make the current operations more efficient and allows more freight flow through the terminal. Most suggestions in this thesis are easily implemented without serious financial outgoings and will give real improvements fast. They are applicable on the current terminal grounds and can be used also in the process of planning the new terminal in the future. The focus to look forward is IT. Information technology is developing fast and it creates new ways to improve the operations in any lever and also in logistics. Companies that can manage to take advantage in that among the firsts or even be the pioneers will be the leaders of the market.

Item Type: thesis
Advisor: Lembo Tanning
Subjects: Transport > Logistics > Logistics and Supply Chain Management > Supply Chain Management
Transport > Logistics > Logistics and Supply Chain Management > Transport Systems and Forwarding
Divisions: Institute of Logistics > Transport and Logistics
Depositing User: Rein Rebane
Date Deposited: 20 Jun 2014 08:26
Last Modified: 03 Sep 2019 12:19
URI: https://eprints.tktk.ee/id/eprint/508

Actions (login required)

View Item View Item