TTK Links: Home Page | TTK Moodle | ÕIS
TTK/UAS Repository For Digital Teaching and Learning Resources

Automaatjuhtimise teoreetilised alused

Võrk, Jaan (2005) Automaatjuhtimise teoreetilised alused. [textbook]

[img] PDF - Published Version
Restricted to Registered users only

Download (3MB)

Abstract

Olemasolev kirjandus käsitleb nn automaatjuhtimise klassikalist osa ja seda pidevaja süsteemide valdkonnas. Kaasaegsed automaatikasüsteemid on aga diskreetaja süsteemid, kus juhtimine toimub arvutite, kontrollerite ja muude digitaalsete juhtimisseadmete abil. Seda tühikut püüab käesolev raamat täita. Põhirõhk on asetatud diskreetaja süsteemidele, nende matemaatilisele kirjeldamisele, analüüsile ja sünteesile. Pidevaja juhtimissüsteemide probleeme on käsitletud sedavõrd, kuivõrd see on vajalik järgnevast arusaamiseks. Diskreetaja süsteemide teooria omakorda on väga laiulatuslik, käesolevas raamatus vaadeldakse selle lihtsamat ja väljakujunenud osa. Raamatu põhirõhk on suunatud diskreetaja automaatjuhtimissüsteemide analüüsile ja sünteesile. Käsitletakse süsteemide matemaatilisi mudeleid ja analüüsi põhimõisteid, põhjalikum ülevaade on antud modaalsetest (süsteemi omaväärtustel põhinevatest) sünteesi meetoditest. Pidevaja süsteeme vaadeldakse sedavõrd, kuivõrd see on vajalik diskreetaja süsteemidest paremaks arusaamiseks.

Item Type: textbook
Additional Information: Õppematerjalid on tudengitele isiklikuks kasutamiseks, nendest koopiate tegemine kolmandatele isikutele on keelatud.
Uncontrolled Keywords: automation, automatic control, discrete-time automatic control systems, discrete-time systems, modal control, continuous-time systems
Subjects: Mechanical Engineering > Electrical Engineering and Electrical Equipment > Energy Technology and Automation
Divisions: Institute of Logistics > Transport and Logistics
Depositing User: J. Rodriquez
Date Deposited: 08 Oct 2013 06:41
Last Modified: 08 Oct 2013 06:41
TTK library call number: 681.5/VÕR
URI: http://eprints.tktk.ee/id/eprint/334

Actions (login required)

View Item View Item