TTK Links: Home Page | TTK Moodle | ÕIS
TTK/UAS Repository For Digital Teaching and Learning Resources

Metallide lõiketöötlemine

Soots, Rein (2006) Metallide lõiketöötlemine. [textbook]

[img] PDF - Published Version
Restricted to Registered users only

Download (4MB)

Abstract

Käesolev õppematerjal annab ülevaate kaasaegsetest lõiketöötlemisel kasutatavatest materjalidest ja nende klassifikatsioonist ISO järgi. Lühidalt tutvustatakse lõiketöötlemise põhimeetodeid, lõikeriistade geomeetriat ja vastavat terminoloogiat. Lõiketöötlemise teoreetilistest probleemidest leiavad käsitlust suuremat praktilist tähtsust omav laastutekke protsess, tööriistade kulumine, lõiketingimustest sõltuv lõikekiirus ja lõikejõud. Õppematerjal on mõeldud abimaterjaliks TTK mehaanikateaduskonna õppuritele vastavate eriainete omandamisel nii teoreetilises kui praktilises õppetöös, kuid seda saavad kasutada ka teiste erialade üliõpilased vastavate praktikumide ja teoreetilise õppe korral.

Item Type: textbook
Additional Information: Õppematerjalid on tudengitele isiklikuks kasutamiseks, nendest koopiate tegemine kolmandatele isikutele on keelatud.
Uncontrolled Keywords: lõikeriistad, keermed, hööveldamine, treimine, freesimine, puurimine, hõõritsemine, saagimine, kulumine, types of materials, cutting metals, turning, milling, drilling, chip forming, thermal patters
Subjects: Mechanical Engineering > Production Engineering and Technology > Metal Cutting Tools and Equipment
Divisions: Institute of Engineering > Machine Building
Depositing User: Kaja Lattu
Date Deposited: 07 Oct 2013 08:48
Last Modified: 07 Oct 2013 13:27
TTK library call number: 621.9/SOO
URI: http://eprints.tktk.ee/id/eprint/308

Actions (login required)

View Item View Item