TTK Links: Home Page | TTK Moodle | ÕIS
TTK/UAS Repository For Digital Teaching and Learning Resources

Lühikursus arhitektuuriajaloost

Sisask, Helli (2008) Lühikursus arhitektuuriajaloost. [textbook]

[img] PDF - Published Version
Restricted to Registered users only

Download (8MB)

Abstract

„Lühikursus arhitektuuriajaloost“ koostamisel on silmas peetud võimalust koondada ühiste kaante vahele Lääne-Euroopa ehituskunsti arengu peamised sõlmpunktid alates kõige varasematest aegadest kuni tänapäeva keeruliste ja vastuoluliste nähtusteni. Et eesmärgiks on anda üliõpilastele maksimaalset faktiinformatsiooni võimalikult näitlikus vormis, on selle raamatu kokkupanemisel piirdutud arhitektuuri arengu informatiivse käsitlusega – minimaalse materjaliga, mis on vajalik, et suunata õppurit edasisele enesetäiendamisele. Teiste sõnadega öeldes on tegemist nende põhiliste teadmistega, ilma milleta pole võimalik tungida arhitektuuriajaloo huvipakkuvatesse sügavustesse – uurida arhitektide loomingulise mõtte arengut, kompositsioonimeetodeid või analüüsida rütmi selle paljudes avaldumisvormides.

Item Type: textbook
Additional Information: Õppematerjalid on tudengitele isiklikuks kasutamiseks, nendest koopiate tegemine kolmandatele isikutele on keelatud.
Uncontrolled Keywords: arhitektuur, ajalugu, Bütsantsi, Romaani, Gooti, Barokk, Renessanss, Egiptuse, Vana-Kreeka, Vana-Rooma
Subjects: Architecture > History and Culture > HIstory of Architecture
Divisions: Institute of Architecture > Applied Architecture
Depositing User: Kaja Lattu
Date Deposited: 04 Oct 2013 07:07
Last Modified: 08 Oct 2013 07:10
TTK library call number: 72/SIS
URI: http://eprints.tktk.ee/id/eprint/278

Actions (login required)

View Item View Item